Drodzy Uczniowie!

Wierzymy, że dzięki edukacji jaką odbieracie w szkole oraz w domu, staracie się każdego dnia dbać o swoje zdrowie i macie na to swoje sposoby. Podzielcie się nimi z innymi!!!

Pokażcie, że dbanie o dobre nawyki żywieniowe oraz aktywność fizyczną jest trendy!!!

W związku z tym mamy dla Was kolejną propozycję! We współpracy ze szkołą z Hiszpanii chcemy zrealizować kolejny projekt o tytule How to be healthy- my five rules!!!

Zróbcie 5 zdjęć, na których pokażecie w ciekawy sposób jak każdego dnia dbacie o zdrowie. Umieśćcie zdjęcia na plakacie i opiszcie je krótko w języku angielskim. Zdjęcia przekażcie także nauczycielowi w formie elektronicznej wysyłając je na adres mailowy lub przez pamięć przenośną. Zdjęcia umieścimy na platformie eTwinning, poprzez którą pokażemy zagranicznym szkołom w jaki sposób dzieci i młodzież w naszym kraju dba o swoje zdrowie.

Na najlepszych czekają ciekawe nagrody! Prace należy zgłaszać pani B. Pastuszak do końca października. Ważne!!! Plakaty prosimy podpisać z drugiej strony.

W roku szkolnym 2017/18 został zrealizowany Szkolny Program Promocji Zdrowia pod hasłem 5 a day czyli jak polubić owoce i warzywa.

W ramach programu przeprowadzono między innymi konkurs na plakat w języku angielskim o temacie „I love fruit and vegetables – jak bardzo
lubię owoce i warzywa”, a także konkurs na plakat oraz film w języku angielskim o temacie „ My healthy cooking”, w którym uczniowie w języku
obcym zaprezentowali swoje przepisy na zdrowe danie z wykorzystaniem owoców lub/i warzyw oraz innych wartościowych produktów. Przepisy
zostały zaprezentowane na platformie eTwinning zaprzyjaźnionym szkołom na Łotwie oraz Hiszpanii. Został im również wysłany link do filmu
nagranego przez uczniów klasy czwartej promującego polską kuchnię.

W trakcie festynu rodzinnego uczniowie mieli możliwość zaprojektować zakupione koszulki hasłami w języku angielskim zachęcającymi
do spożywania owoców i warzyw.