W roku szkolnym 2019/20 zrealizowaliśmy projekt eTwinning pod tytułem How to be healthy- my five rules czyli moich pięć sposobów na zdrowie we współpracy ze szkołą Colegio Jaime Balmes w Hiszpanii.

Celem projektu było:
- kształtowanie prozdrowotnych nawyków wśród dzieci i młodzieży,
- utrzymywanie kontaktu z zaprzyjaźnioną szkołą w Hiszpanii,
- rozwijanie kompetencji językowych uczniów poprzez wykorzystywanie znajomości języka obcego w praktyce,
- kształtowanie otwartości oraz ciekawości wobec innych kultur i narodowości,
- motywowanie do robienia właściwego użytku z nowoczesnych technologii.

W ramach projektu uczniowie wykonali plakaty ze swoimi zdjęciami, na których zaprezentowali swoje sposoby na zachowanie zdrowia oraz kondycji fizycznej. Prace uczniów zostały umieszczone na platformie eTwinning do wglądu przez uczniów zagranicznych. Szkoła zagraniczna wykonała plakaty i zdjęcia o takiej samej tematyce.

Drodzy Uczniowie!

Wierzymy, że dzięki edukacji jaką odbieracie w szkole oraz w domu, staracie się każdego dnia dbać o swoje zdrowie i macie na to swoje sposoby. Podzielcie się nimi z innymi!!!

Pokażcie, że dbanie o dobre nawyki żywieniowe oraz aktywność fizyczną jest trendy!!!

W związku z tym mamy dla Was kolejną propozycję! We współpracy ze szkołą z Hiszpanii chcemy zrealizować kolejny projekt o tytule How to be healthy- my five rules!!!

Zróbcie 5 zdjęć, na których pokażecie w ciekawy sposób jak każdego dnia dbacie o zdrowie. Umieśćcie zdjęcia na plakacie i opiszcie je krótko w języku angielskim. Zdjęcia przekażcie także nauczycielowi w formie elektronicznej wysyłając je na adres mailowy lub przez pamięć przenośną. Zdjęcia umieścimy na platformie eTwinning, poprzez którą pokażemy zagranicznym szkołom w jaki sposób dzieci i młodzież w naszym kraju dba o swoje zdrowie.

Na najlepszych czekają ciekawe nagrody! Prace należy zgłaszać pani B. Pastuszak do końca października. Ważne!!! Plakaty prosimy podpisać z drugiej strony.